Info

 

Często zadawane pytania:

____________________________________________________

 

Minimalna ilość zamówienia

Minimalna ilość zamówienia to 36 sztuki.

 

Porcelana a porcelit
Porcelit jest szary szkliwiony białym szkliwem, a porcelana jest biała i szkliwiona szkliwem przeźroczystym. Porcelana jest lepszej jakości.

 

Odwzorowanie kolorów

Kolory nadruku mogą się różnić od wzrornika kolorów. Różny materiał, porcelana porcelit, wysokość temperatury, grubość farby wpływają na odcień. Kolory farb ceramicznych nie posiadają oznaczeń Pantone i nie mogą być dokładnie przyrównywane do tego wzornika. Odstępstwo w odcieniach kolorów do 25% nie może być powodem reklamacji.

 

Najbardziej popularny kubek

Kubkiem który jest najbardziej popularny jest kubek Tomek w kolorze biały. Kolorowe również są popularne.

 

Czy można wykonać nadruk pełnokolorowy, zdjęcie na kubku?

Tak można. Najlepsze efekty uzyskuje się na białym kubku. Projekt w nadruku full color jest dzielony na cztery podstawowe kolory: cyjan, magenta, żółty i czarny (w skrócie CMYK). Bardzo często bywa że obraz na monitorze nie będzie odpowiadał finalnej wersji nadruku na porcelanie jaką można osiągnąć w technologii kalkomanii ceramicznej. Szczególnie w przypadku kiedy chcemy uzyskać wyraźne kolory (m.in. czerwienie, pomarańcze, róże, fiolety, zielonie itp),. Ceramiczna farba Magenta jest w swojej wyjściowej postaci ciemniejsza w stosunku do magenty używanej w druku offsetowym, co ogranicza jej wpływ na czerwienie i róże. Odpowiedni efekt można uzyskać przy zastosowaniu dodatkowych kolorów Pantone. Należy wówczas w projekcie zadać dodatkowe kolory w Pantone odpowiadające problematycznym barwom.

 

Jak należy przygotować projekt?
Grafika powinna być w formie wektorowej w programie Corel, lub jako plik w formacie EPS,
dla projektów rastrowych plik w sklali 1:1 jpeg 300dpi lub plik tif. Czcionki muszą być zamienione na krzywe. Kolory powinny byc określone według wzornika Pantone. Minimalna grubość lini w pozytywie 0,16 mm a w negatywie 0,4 mm. Minimalna wilkość pisma 6 pkt. w pozytwie i 10 pkt. w negatywie
Jak są pakowane kubki?
Zamawiający może otrzymać towar na dwa sposoby:

  • pakowane pojedynczo (każdy kubek w pojedynczym kartoniku) a następnie w kartonach zbiorczych (opcja dodatkowo płatna),
  • pakowane zbiorczo w standardowe kartony


Jakie są terminy realizacji?
Standardowy termin realizacji to 10 dni roboczych od dnia przyjęcia niezbędnych materiałów do produkcji, zatwierdzenia projektu do druku oraz odesłania podpisanego potwierdzenia zamówienia. Zalecamy go jednak każdorazowo potwierdzić.


Czy nadruk farbą złotą i platynowa błyszczącą jest odporny na zmywanie w zmywarkach?

Kolor złoty błyszczący i platynowy błyszczący jest drukowany przy użyciu farb drukarskich, które w dużej mierze składają się z cennego złota lub srebra. Naniesiony na porcelanę lub ceramikę w czasie wypału nie staje się częścią powierzchni szkliwa, ale pozostaje na zewnątrz glazury. Z tego powodu nadruki te nie są odporne na zmywanie w zmywarkach oraz nie zaleca się używać w kuchenkach mikrofalowych.
Istnieje alternatywa dla złota i platyny ich imitacja. Farby te wyglądają bardzo podobnie, jednak nie mają tak charakterystycznego połysku. Można je natomiast używać w zmywarkach i kuchenkach mikrofalowych.

 

 

 

_______________________________________________________________________

Abante nadruk na kubkach ceramicznych